Choroby autoimmunologiczne – recenzja książki

Choroby autoimmunologiczne – recenzja książki

Cześć! Dzisiaj przychodzimy z kolejną recenzją książki pt. Choroby Autoimmunologiczne – objawy, wskazówki, diety autorstwa: Natalii Czekalskiej, Emilii Ptak oraz Pauliny Ihnatowicz.

Autorki książki, są bardzo mocno związane z dietetyką, prowadzą liczne szkolenia i są chodzącą encyklopedią wiedzy, a więc wystarczyły tylko te trzy nazwiska abym zapragnęła tej książki w swojej biblioteczce. Już sam tytuł i choroby wymienione na okładce maksymalnie precyzyjnie, oddają to co znajdziemy w środku. Co jest dla mnie najważniejsze i to pierwsza rzecz, na którą zwracam uwagę w książkach to źródła naukowe – w tej pozycji wszystkie znajdują się na końcu.

CENA, DOSTĘPNOŚĆ I CZYTELNOŚĆ

Cena jest dość niska, waha się od 20 do 35 zł i jest dostępna w każdym popularnym serwisie internetowym. Książka jest napisana w bardzo prosty i przejrzysty sposób, ale wciąż naukowy, językiem przystępnym dla każdego – nie tylko dla dietetyków.

DLA KOGO?

Zdecydowanie DLA KAŻDEGO! Jeżeli jesteś dietetykiem, to ta książka powinna zagościć na Twojej półce, dlatego, że dostarcza rzetelną wiedzę, do której możesz sięgać w każdym momencie podczas pracy z pacjentami. Zawiera nie tylko informacje dotyczące choroby, lecz także wskazówki.

Jeżeli nie jesteś dietetykiem, a zmagasz się z Hashimoto, Reumatoidalnym zapaleniem stawów, Toczniem, chorobą Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, cukrzycą typu 1 lub celiakią, to ta książką również powinna pojawić się Twojej biblioteczce – pomoże Ci w walce z chorobą, rozwieje wiele wątpliwości i wesprze. Warto po nią sięgnąć aby pogłębić wiedzę o schorzeniu, które nas interesuje.

NA JAKIE PYTANIA ODPOWIADA KSIĄŻKA?

– Czym są choroby autoimmunologiczne?
– Jakie są ich przyczyny i objawy?
– Jakie badania warto wykonać, chorując lub podejrzewając u siebie takie schorzenie?
– Jak wspomagać powrót do zdrowia?
– Jaką dietę i suplementację warto stosować?
– Jaki wpływ na chorobę mają jelita?
– Jaka aktywność fizyczna jest zalecana dla osób chorych?

Odpowiedzi na te pytania następują po sobie, chronologicznie, tworząc przejrzystą całość. Pod koniec książki znajdziemy także wiele motywacyjnych rad, pomagających walczyć ze stresem. Nie zabrakło również adnotacji o istocie aktywności fizycznej i wpływu toksyn na zdrowie.

MOJA OPINIA

Uważam, że ta książka powinna znaleźć się w rękach każdego dietetyka, dlatego, że jest napisana w sposób przejrzysty i przystępny dla każdego. Pochłonęłam ją w dwa dni, podkreślając i zaznaczając fragmenty, które z chęcią wykorzystam w swojej praktyce.

Jedyną rzeczą nad którą bym popracowała to ogólny wygląd książki (strasznie zwracam na to uwagę), kartki są tylko czarno-białe, okładka też mało zachęcająca, natomiast zdaję sobie sprawę, że idzie to w parze z bardzo niską ceną, za którą można ją dostać. Natomiast wielkość czcionki i rozłożenie tekstu sprawiają, że czyta się ją lekko i przyjemnie.

Podsumowując, efekty wizualne pomijam – to tylko moja osobista opinia, to widać, że w te książkę włożono mnóstwo pracy i serca, aby była ona rzetelna i faktycznie skierowana dla każdego, brakowało takich pozycji na rynku i za to wielkie brawa! Wielki plus również za cenę, która jest naprawdę niska, jak na jakość takiej pozycji.

Poleciłabym ją każdemu.
Asia

Chcecie więcej recenzji? Dajcie znać jakie książki, lub o jakiej tematyce, byłyby dla Was zachęcające – weźmiemy je pod lupę!

SPRAWDŹ TAKŻE NASZE INNE RECENZJE

Dodaj komentarz