“O życiu z rakiem i po raku”- recenzja książki

“O życiu z rakiem i po raku”- recenzja książki

Rzadko mówię, że coś jest dla wszystkich. “O życiu z rakiem i po raku” powinien przeczytać KAŻDY. Dlaczego? Bo nikt z nas nie wie, z jakim problemem przyjdzie mu się zmierzyć. Nikt nie wie też, z jakim problemem wzmagają się lub mogą zmierzyć jego bliscy. Wiemy o sobie tyle, na ile nas sprawdzono, a nikt nie uczy nas, jak jest być chorym lub być wsparciem dla chorej osoby.

Dlaczego ta książka musiała powstać?

Mało który lekarz prowadzący w czasie wizyty ma czas poinformować pacjenta odnośnie wsparcia żywieniowego i suplementacji. Jeszcze niedawno na rynku nie było dobrych pozycji związanych z chorobą nowotworową. Czym to skutkowało? Sięganiem po poradniki, które bardzo często mijały się z celem lub wyciąganiem wiadomości z forum lub grup wsparcia, na których przedstawiono metody szkodliwe dla organizmu. Wiele osób, w tym “lekarzy”, postanowiło wzbogacić się na tragicznej sytuacji pacjentów, w tym jeden bardzo znany, którego nazwisko zaczyna się na Z i kończyło na A. Na szczęście jakiś czas temu wyszło bardzo rzetelne “Żywienie w chorobach nowotworowych“, a zaraz po nim poradnik “O życiu z rakiem i po raku“, który aktualnie w wersji pdf jest dostępny dla wszystkich.

O książce “O życiu z rakiem i po raku

Książka została napisana przez 19 lekarzy i psychologów, tym samym dzieląc się na dwie części- specjalistyczną i psychologiczną. Całość napisana jest przyjaznym językiem, który jest zrozumiały dla każdego. Atutem jest przeplatanie tekstu liniowego schematami i tabelami.

Uzupełnisz swoją wiedzą o:

  • badania diagnostyczne i leczenie, również te mniej standardowe metody,
  • podstawy żywienia i suplementacji w chorobach nowotworowych,
  • jakie prawa przysługują osobom chorym,
  • rodzaje problemów fizycznych oraz o tym, czy można je pokonać,
  • aktywność fizyczną w czasie choroby,
  • sztukę rozmawiania z najbliższymi o chorobie,
  • zadbanie i wzmocnienie zasobów psychicznych,
  • naukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • sztukę pomocy chorej osobie,
  • naukę zapanowania nad własnymi emocjami łącznie z mindfullness,

Podsumowując, jest to całe każde kompendium wiedzy, które każdy z nas powinien wiedzieć, jeśli choroba spotka Ciebie lub bliską Ci osobę. Nauka wrażliwości, zrozumienia i odnalezienia się w nowej, ciężkiej sytuacji połączona z wiedzą teoretyczną. To klucz do zrozumienia siebie i drugiej osoby.

Jak dostać książkę “O życiu z rakiem i po raku“?

Wystarczy napisać maila z prośbą o uzyskane publikacji na adres: barbara.kochman@ligawalkizrakiem.pl . Warto zapoznać się również ze stroną Ligi Walki z Rakiem.

Czas na krótką lekcję szczęście

Nie doceniasz tego, co masz? Spędzić chociaż (albo aż) 5 minut na oddziale onkologii.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Z przyjemnością Ci pomożemy- wystarczy skontaktować się z nami poprzez zakładkę kontakt.

Dodaj komentarz